• Biržų konservų gamyklos ir maisto pramonės kombinato etiketės

  Biržų konservų gamyklos ir maisto pramonės kombinato etiketės

  Biržų konservų gamykla buvo atidaryta 1969 m. rugpjūčio 23 d. Iš pradžių joje buvo gaminami daržovių konservai, vėliau pradėti gaminti uogų ir vaisių konservai, sultys, saldainiai „Karvutė“, vafliai, konditerijos gaminiai. Per metus gamykloje būdavo iškepama iki 500 kg vaflių. Palaipsniui gamyba plėtėsi ir šioje gamykloje pradėti gaminti putojantys gėrimai iš uogų ir vaisių. Gamykla dirbo dviem pamainomis, o vasaros metu ištisą parą. Žaliava gamyklai buvo teikiama ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Alžyro, Moldovos, Ukrainos, Bulgarijos, Rumunijos. Biržų konservų gamyklos produkcija prekiauta įvairiuose Lietuvos miestuose – Kaune, Panevėžyje, Pasvalyje, Radviliškyje ir kt. Daugiausia produkcijos eksportuota į Latviją, Baltarusiją, Vengriją, Rumuniją, Libaną ir Japoniją. XX a. 8 –ajame dešimtmetyje kelis kartus Biržų konservų gamykla buvo pripažinta geriausiai dirbančia pramonės įmone Biržų krašte.
  XX a. 9-jame dešimtmetyje gamykla pakeitė pavadinimą – pervadinta į Biržų maisto pramonės kombinatą. Kombinatą privatizavus, 1995 m. kovo 30 d., įsteigta UAB „Biržų konservai“. Tais pačiais metais UAB “Biržų konservai “ dalyvavo Vilniuje vykusioje parodoje “Agrobalt – 95 “. 1997 m. atidaryta „Biržų konservų“ firminė parduotuvė. Ji veikė tik dvejus metus, nes 1999 m. ši gamykla dėl bankroto buvo uždaryta.
  Biržų krašto muziejuje „Sėla“ saugomos etiketės yra pagrindinis šaltinis, iš kurio galime sužinoti kokią produkciją gamino Biržų konservų gamykla ir maisto pramonės kombinatas.
  Šioje virtualioje parodoje eksponuojama 30 Biržų konservų gamyklos ir maisto pramonės kombinato etikečių.

  Virtualią parodą parengė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkas Povilas Variakojis.